Avís important: Prohibició focs d'artifici llencívols

Divendres, 16 de juny de 2023 a les 11:00

No posem en perill el nostre poble

Encara que hem tingut pluges durant les darreres setmanes, la situació d'alt risc d'incendi continua vigent degut a la sequera que hem patit des de fa mesos i a les altes temperatures que es preveu que patirem aquest estiu

Seguint la llei de prevenció d'incendis forestals que no permet el llançament de pirotècnia a menys de 500 metres de les zones boscoses, recordem la prohibició absoluta de llançar coets o altres tipus de pirotècnia llencívola a tot el nostre terme municipal. Fer-ho pot suposar una sanció de 800€.

S'ha demanat al Departament d'Acció Climàtica disposar d'un espai per poder llançar petards i fonts de baixa perillositat. El dia de la revetlla de Sant Joan, s'habilitarà un espai delimitat al pàrquing municipal (c/ Anselm Clavé), ben a prop d'on es farà la revetlla popular. Tot i aixó, màxima precaució per evitar danys personals i materials.

Cuidem el nostre entorn, cuidem el nostre poble, cuidem-nos entre tots.

Darrera actualització: 16.06.2023 | 11:54