Avís important: Prohibició focs d'artifici llencívols (2)

Dimarts, 20 de juny de 2023 a les 00:00

No posem en perill el nostre poble

Ja tenim a tocar la revetlla de Sant Joan. Recordem que, seguint la llei de prevenció d'incendis forestals que no permet el llançament de pirotècnia a menys de 500 metres de les zones boscoses, està absolutament prohibit  llançar coets o altres tipus de pirotècnia llencívola a tot el nostre terme municipal. Fer-ho pot suposar una sanció de 800€.

S'ha demanat al Departament d'Acció Climàtica disposar d'un espai per poder llançar petards i fonts de baixa perillositat. Finalment, l'espai habilitat per la revetlla de Sant Joan, a fi de minimitzar els efectes a veïns i comerços, serà una part del carrer del Carme davant del Parc de la Torrenteratal com s'indica al mapa. Per permetre la mobilitat dels vehicles, es modificarà el sentit de la circulació al carrer Lledoner, fent-lo de pujada.

Cuidem el nostre entorn, cuidem el nostre poble, cuidem-nos entre tots.

Darrera actualització: 26.06.2023 | 16:58

Imatges